CROATIA OPEN 2016

Na zagrebačkom Jarunu 9. i 10. travnja 2016. godine održana je po 33. put vrlo jaka međunarodna regata Croatia Open. Na regati su osim domaćih posada nastupili veslači iz Slovenije, Austrije, Srbije, Italije, Mađarske, Poljske, Turske. Također, bilo je zanimljivo gledati utrke na kojima su nastupili i reprezentivci, od čega možemo izdvojiti utrku dvojaca na pariće senira gdje su slavili braća Sinkovići ispred posada Estonije, koji su također osvajači medalja na svjetskim prvenstvima. Najbolji rezultat ostvarila je Nataša Šustina u skifu koja je u Finalu A osvojila 5 mjesto u konkureciji seniorki. Kadetkinje Aleksandra Boras i Leonarda Krstičević u dvojcu na pariće nisu se uspjele kvalificirati u Finale,te su u svojoj skupini u kvalifikacijama zauzele 6 mjesto, međutim, nakon analize izveslane utrke možemo reći da su djevojke sukladno svom iskustvu i vrlo jakom konkurencijom vrlo dobro izveslale utrku, i da je uočljiv njihov napredak od prvenstva Hrvatske. Nadamo se da im je ovim nastupom poraslo samopozdanje koje će im koristiti na nastupima u Dalmaciji. Dvojac na pariće Mislav Dragobratović / Ivan Ćelić u konkurenciji juniora A također nije prošao kvalifikacije, te su zazueli 3 mjesto. Skifist Ivan Puljić u konkurenciji seniora također nije uspio proći kvalifikacije, osvojivši 4 mjesto. Eksperiment četverac na pariće juniora (Ćelić, Dragobratović, Vugdelija i Krešić) također nije pokazao značajan rezultat, iako su se kvalificirali u Finale B. Rezultate regate možete naći na dolje priloženom linku, a snimke utrka biti će dostupni krajem tjedna na you tube kanalu kluba.