Kalendar natjecanja HVS-a

 

HVS – KALENDAR DOMAĆIH I MEĐUNARODNIH VESLAČKIH NATJECANJA

ZA 2015. GODINU

 

Datum Mjesto Naziv natjecanja Organizator HVS i: KategorijeDiscipline Rang natjecanja
Siječanj                           (subote: 3 – 10 – 17 – 24 – 31)
10. Split Dužinska regata VSD,GUS,MOR,MKA sve R
17.-24. centri Kontrola E 30 min žup. savezi; klubovi juniori/seniori I
24. Kaštela Otvoreno prvenstvo Dalmacije na veslačkim simulatorima 6000 m (30 min) VSD sve R
Veljača                           (subote: 7 – 14 – 21 – 28)
7.. Split E 2000 m; E 6000 m VSD sve R
14. centri Kontrola E 6000m žup. savezi; klubovi juniori/seniori I
21. Tisno 1. Mini kup regata VSD;DUP kadeti R
28. Rijeka Regionalno prvenstvo na ergometrima JRI sve R
20.- Šibenik Pripreme izborne vrste HVS seniori I
Ožujak                           (subote: 7 – 14– 21 – 28)
-8. Šibenik Pripreme izborne vrste HVS seniori I
7. Šibenik Daljinska regata HVS seniori I
7. Split 1. Kup regata VSD – Memorijal Zlatko Celent VSD;GUS K,J,S R
8. centri Kontrola E 2000m žup. savezi; klubovi juniori/seniori I
14. Zagreb Daljinska regata i proljetni kros VSZ/VKT juniori/seniori I
21.(29.) Šibenik 2. Kup regata VSD VSD;KRK K;J;S R
28.- ? (Zagreb) Pripreme izborne vrste HVS juniori I
Travanj                            (subote: 4 – 11 – 18 – 25)
-5. ? (Zageb) Pripreme izborne vrste HVS juniori I
10.-12. Zagreb Croatia Open 2015. VSZ;CRO juniori/seniori M – FISA
18. Dubrovnik 3. Kup regata VSD VSD;NEP K,J,S R
24.-26. Piediluco Međunarodna regata seniori M – FISA
Svibanj                           (subote: 2 – 9 – 16 – 23 – 30)
1.-2. Split Prvenstvo OŠ svih županija Dalmacije na 500m VSD;GUS;MOR;MKA osnovnoškolci R, Ž
2.-3. Split 13. Međunarodna veslačka studentska regata (Cambridge-Oxford) utrka legendi Sveuč.SŠU;VSD;GUS studenti O
2.-6. Zagreb Pripreme WC I HVS seniori I
2. Vukovar XII. regata sv. Filipa i Jakova VUK; VSZ svi R
8.-10. Bled Rowing World Cup I (FISA) seniori FISA
8.-10. Munchen Međunarodna veslačka regata (DRV) juniori M – FISA
15.-17. Zagreb 20. University Race of Eights SUZ;VSZ Studenti M – FISA
16.-17. Essen Međunarodna veslačka regata (DRV) seniori M – FISA
16. Makarska 4. Kup regata VSD – memorijal Tonći Skender VSD;BIO K;J;S R
23.-24. Račice European Rowing Junior Championships (ERF) juniori FISA
23.-27. Zagreb Pripreme EP HVS seniori I
29.-31. Poznan European Rowing Championships (ERF) seniori FISA
30. Vrlika 3. Mini kup regata VSD VSD; VRL K R
Lipanj                             (subote: 6 – 13 – 20 – 27)
6. Zadar 2. Mini kup regata VSD VSD; JZD K R
6.-7. Zagreb 18. Međunarodna veslačka regataJUMBO JAR;VSZ K,J,S,veterani M – FISA
12.-14. Bled Međunarodna veslačka regata (VZS) juniori/seniori M – FISA
13. Rijeka Regata Sv. Vida3. regata regionalnog kupa škole veslanja JRI K R
13.-17. Zagreb Pripreme WC II HVS seniori I
19.-21. Varese Rowing World Cup II (FISA) seniori FISA
20. Kaštela 5. Kup regata VSD – memorijal Ivan Jerčić VSD;MKA K;J;S R
           
27.(4.7.) Karlovac 62. karlovačka veslačka regata KOR Kadeti, juniori, seniori R
? Zagreb Izborne utrke HVS juniori, U23 I
Srpanj                             (subote: 4 – 11 – 18 – 25)
? Zagreb Izborne utrke HVS juniori, U23 I
4.-8. Zagreb Pripreme WC III HVS seniori I
4. Metković HRVATSKI VESLAČKI KUP – finale HVS; NGU Kadeti, juniori, seniori D
10.-12. Luzern Rowing World Cup III (FISA) seniori FISA
11. Metković XXVI Neretvanska regata – 4. Mini kup regata VSD VSD; NGU K R
22.-26. Plovdiv World Rowing U23 Championships (FISA) seniori U23 FISA
17.- Peruća / Rama-Šćit Pripreme izborne vrste HVS seniori /juniori I
Kolovoz                           (subote: 1 – 8 – 15 – 22 – 29)
5.-9. Rio de Janeiro World Rowing Junior Championships (FISA) juniori FISA
7. Metković Daljinska regata osmeraca – Neretva Open VSD, NGU juniori, seniori, veterani O
19.-27. Zagreb Pripreme izborne vrste HVS seniori I
22. Zadar Jadranov veslački dvoboj JZD veterani O
29. Bakar 1. regata VKMF / 58. Kvarnerska regata JRI;VSZ sve R
30.-6. Aiguebelette World Rowing Championships (FISA) seniori FISA
Rujan                               (subote: 5 – 12 – 19 – 26)
30.-6. Aiguebelette World Rowing Championships (FISA) seniori FISA
12. Split 6. Kup regata VSD – Memorijal Perica Vlašić VSD;MOR K,J,S R
26. Vukovar XII. Vukovarski međunarodni veslački maraton 2015. VUK Seniori, juniori, veterani O
27. Osijek Miholjska regata IKT sve M
Listopad                         (subote: 3 – 10 – 17 – 24 – 31)
3. Vela Luka 4. Mini kup regata VSD VSD; OŠJ K R
2.-4. Zagreb HRVATSKO VESLAČKO PRVENSTVO HVS; VSZ K; JB;JA;S;V D
10. Ogulin Otvoreni veslački šprint SAB, EKO J,S,studenti O
17. Dubrovnik Međunarodna regata SEMPER PRIMUS Sveuč.SŠU;VSD;NEP studenti O
24. Zagreb / centri Daljinska regata žup. savezi; klubovi juniori / seniori R
? ? FISA Coaches conference FISA treneri FISA
Studeni                            (subote: 7 – 14 – 21 – 28)
7. Jelsa 5. Mini kup regata VSD VSD; JEL K R
? ? HVS Licencni trenerski seminar HVS treneri D
Prosinac                         (subote: 5 – 12 – 19 – 26)
12. Split Božićno-novogodišnja regata – Mini kup VSD VSD;GUS;MOR K,J,S R

 

Legenda:     FISA – međunarodna veslačka prvenstva i kupovi; M – međunarodne regate i susreti; D – državna natjecanja; R – regionalna natjecanja; Ž – županijska natjecanja, G – gradska natjecanja; K – klubska natjecanja; I – izborna natjecanja; O – ostala natjecanja.

 

HVS – Kalendar natjecanja za 2015. godinu izrađen je osnovom prijedloga klubova, regionalnih i županijskih saveza i Stručno programskog povjerenstava HVS-a, a uvažavajući plan priprema i natjecanja hrvatske veslačke izborne vrste, kao i međunarodni FISA kalendar veslačkih natjecanja. Kalendar je usvojen na sjednici izvršnog odbora HVS-a održanoj 11. prosinca 2014. godine.

 

HVS_2015 – Preuzmite kalendar natjecanja za 2015 godinu